Pomysłodawca pułapek bezobsługowych Leszek Ćwiklliński.

Zajmujemy się produkcją nowatorskich pułapek bezobsługowych oraz feromonów na szkodniki leśne. Historia naszej firmy sięga 2002 roku, kiedy to powstał pierwszy prototyp urządzenia kompatybilnego z pułapką Theysohn do bezobsługowego odłowu kornika. Przez te wszystkie lata działalności firmy powstają pomysły, które przeradzają się w produkty mające na celu chronić lasy przed szkodnikami leśnymi.

Uruchomienie produkcji poprzedzone było blisko 10-letnimi badaniami. Testowane w terenie pułapki okazały się na tyle rewelacyjne, że nasz pomysł został zwieńczony międzynarodowym zgłoszeniem patentowym. Obecnie w Polsce stosuje się ponad 100 tys. pułapek feromonowych odławiających szkodliwe owady rocznie. Kontrola pułapek feromonowych w warunkach terenowych, z uwagi na znaczne odległości a czasami też niesprzyjające ukształtowanie terenu oraz wymaganą częstotliwość obsługi, jest niezmiernie praco i czasochłonna.

Nasze bezobsługowe pułapki wymagają nieznacznej obsługi. Co za tym idzie przyczyniają się one do znacznej redukcji nakładu finansowego związanego z coraz wyższym kosztem roboczogodziny (do 80% mniej).

Nasza historia

aaa
2002 r

Powstaje pierwszy prototyp urządzenia kompatybilnego z pułapką Theysohn do bezobsługowego odłowu kornika.

2003 r

Uzyskujemy międzynarodowe zgłoszenie patentowe dla całej EU oraz dla między innymi takich krajów jak Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia oraz Chiny.

2007 r

Uzyskujemy ochronę patentową dla płynu stosowanego w pułapkach

2009 r

Po kilku latach badań opracowana została pułapka nowej generacji „Pionowa” pułapka bezobsługowa
(na zdjęciu widoczny jest prototyp). W tym samym czasie prowadzone były badania nad składem płynu stosowanego w naszych pułapkach co pozwoliło na opracowanie jego optymalnej receptury. .

2010 r

Rozpoczęcie prac nad feromonem do wabienia kornika drukarza.

2011 r

Trwa testowanie plastikowej ampułki do uwalniania substancji wabiącej w sposób kontrolowany.

2013-16 r

Przeprowadzone zostały badania nad składem feromonu do wabienia Rytownika pospolitego