[ PUŁAPKA NOWEJ GENERACJI ]

Pułapka pionowa do odłowu i monitoringu liczebności kornika

W pułapkach pionowych zastosowaliśmy wiele nowatorskich rozwiązań. Jednym z ważniejszych jest separacja odłowionych owadów od wód opadowych. Nasz produkt zapewnia wysoką efektywność odłowów wszystkich gospodarczo znaczących korników w tym drukarza, rytownika, drwalnika, cetyńca i innych, dla których produkowane są feromony. Zastosowane w pułapce duże otwory wlotowe powodują zwabienie owadów do wnętrza pułapki, bez zasiadania na jej powierzchni.

Kominowy kształt pułapki przyczynia się do lepszego rozprzestrzeniania feromonu i przewietrzania wnętrza pułapki tym samym powodując zmniejszenie zużycia feromonu. Maksymalnie uproszczona procedura instalacji i uniezależnienie wielkości odłowów od sumienności obserwatora i częstotliwości jej obsługi stanowi najlepsze rozwiązanie w monitoringu i prognozowaniu zagrożenia kornikiem. Pułapka wraz z jej elementami jest w całości produkowana w Polsce.

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów, dlatego dajemy Państwu możliwość bezpłatnego ich przetestowania. Dla Nadleśnictw, Parków Krajobrazowych oraz jednostek zarządzających lasami istnieje możliwość zamówienia bezpłatnych próbek naszych produktów. Zachęcamy do kontaktu.

W skład sprzedawanego zestawu wchodzi:

 • pionowa część chwytna
 • pojemnik do bezobsługowego odłowu owadów z pokrywką naprowadzającą
 • 1 litr płynu Silvator do odłowu owadów
 • zaostrzony drewniany palik podporowy długości ok. 1,2 metra
 • haczyk do zawieszenia feromonu
 1. Obejmy przykręcane do palika. Nie ma potrzeby budowania bramki do zamontowania pułapki, co skraca czas montażu do minimum
 2. Pojemnik bezobsługowy z pokrywą lejową i urządzeniem separująco-odwadniającym pokrytym metalową siatką
 3. Okienka wlotowe zlokalizowane na węższych ścianach pułapki
 4. Zaczepy do ewentualnego zawieszenia pułapki
 5. Mały daszek pułapki zapewnia małą bierną powierzchnię odłowów bez szerokiego okapu, przez co korniki wpadają do poniżej leżących okienek wlotowych

W przeprowadzonym przez IBL doświadczeniu dotyczącym monitoringu kornika ostrozębnego, nasza pułapka wykazała najwyższą skuteczność spośród 4 typów pułapek. Nowatorskie rozwiązanie polegające na zastosowaniu urządzenia z systemem separująco-odwaniającym, które umożliwia:

monitorowanie wielkości odłowów i intensywności lotu kornika dzięki skali umieszczonej na pojemniku zastosowanie płynu do odłowu kornika, generującego szereg korzyści:

 1. zatopione korniki nie wydzielają dźwięków ostrzegawczych oraz feromonów anty-agregacyjnych
 2. nie gniją, przez co nie wabią owadów trupożernych
 3. nie wabią naturalnych wrogów m.in. przekraska

Nasza pułapka uzyskuje lepsze wyniki w porównaniu do konkurencyjnych produktów:

 • 40-100% większe odłowy w porównaniu do rur Borregaarda 
 • 30-40% większe odłowy w porównaniu do Theysohna
 1. Płyn do przechowywania odłowionych korników
 2. Skala do określania wielkości odłowów, bez konieczności wyjmowania pojemnika
 3. Obejma do szybkiego montażu pułapki na paliku